• en
  • mk
  • sq
  • en
  • mk
  • sq

Tandems and sections

Teacher tandem Classes Number of students Program section
Violeta Kostova
Urim Suli
VIII, VI 25 Get to know Macedonia
Sashka Delova
Zana Amedovska Selimoska
VII, VIII 28 Eco section
Violeta Paresvska
Luljeta Kerimi
II 32 Traffic section
Amide Dzemal
Aleksandar Veljanoski
IX 20 People of the world
Mirjana Nevenova
Fatmire Mahmudi
III, IV 30 Art section
Lejla Useinoska
Biljana Tankovska
V 29 Eco section
Milcho Stojanovski
Salim Selimoski
VIII, VII 30 Sports club Nansen
Blagoj Kochevski
Теla Jusufi
VI, V 26 Get to know Macedonia
Izet Jusufi
Jagoda Dimovska
VII, VI 30 Get to know Macedonia
Saba Asani
Tatjana Drangovska
Marija Tashkova
I Drama section
Emilija Prchkova
Atidze Seiti
VII, VIII Media-scenic section
Nafko Rizmanoski
Marina Jakovlevska
IX 24 Exploring-Discovering
Kristina Stojanovska
Zerin Kokaljari
VI 21 Art section
Tatjana Stamatova
Teuta Bajram Muharem
I Eco section
Merita Ismailoska
Valentina Bosilkovska
II 31 Traffic section
Svetlana Kochevska
Aferdita Amedovska
III 32 Eco section
Lindita Jusufi
Elena Popovska
V 30 Peace and tolerance
Teacher tandem Classes Number of students Program section
Violeta Parevska
Luljeta Qerimi
I -2
I -5
17
16
Mirjana Nevenova
Fatmire Mahmudi
II-2
III-5
16
24
Biljana Tankovska
Lejla Useinovska
IV -3
IV -5
10
12
Valentina Bosilovska
Lindita Jusufi
I-1
I -6
16
15
Violeta Kostova
Urim Suli
VII-2
IX-6
22
15
Milco Stojanovski
Salim Selimi
VII-1
VI-6
17
16
Aleksandar Veljanovski
Amide Dzemal
VIII -2
VIII -6
13
11
Sashka Delova
Zana Amedovska
VI-2
VII-5
10
10

Schedule of extracurricular activities

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
12:10-12:50

1st grade
Art section

Lindita Jusufi
Valentina Bosilkovska

12:15-12:55

5th, 6th grade
Get to know Macedonia

Sashka Delova
Zana Amedovska

12:10-12:50

1st grade
Eco section  

Violeta Parevska
Luljeta Kerimi

12:10-12:50

1st grade
Eco section

Violeta Parevska
Luljeta kerimi

12:10-12:50

2nd, 3rd grade
Eco section

Mirjana Nevenova
Fatmire Mahmudi

12:10-12:50

7th, 9th grade
People of the world  

Violeta Kostova
Urim Suli

  12:10-12:50

8th grade
Peace and tolerance  

Amide Xhemal
Aleksandar Veljanovski

  12:10-12:50

4th grade
Art section

Lejla Useinovska
Biljana Tankovska